Birbirinden İlginç 10 Mobil Uygulama

1 Temmuz 2015AndroidİnternetiOSTeknoloji2

mobil_uygulama.jpg

Son yıllarda hayatımıza giren akıllı telefonlar ile birlikte pek çok sayıda ve çeşitte uygulama geliştirildi. Bu uygulamaların içinde çok gerekli olanlarda var, bir o kadar gereksiz olanlarda. Peki hem gereksiz hem de ilginç uygulamalara hiç rast geldiniz mi?

En ilginç ve bir o kadar da gereksiz 10 mobil uygulamayı sizin için derledim. Yazması benden denemesi sizden.

10- Watching Cute Girl

watching_cute_girl_1

Japon yapımı bu uygulamada ekranınızda Japon bir kızdan başka bir şey yok. Gerçek görüntülerden oluşturulmuş bu japon ablamız ekrana bakan kişinin hareketlerini analiz edip tepki veriyor. Örneğin telefona sarıldığınız zaman mutlu oluyor, sizi yemek yerken görürse yemeğe eşlik edebiliyor. Uygulama şimdilik sadece iOS’a özel ve ücretsiz. Boyutu ise 330 MB.

watching_cute_girl_2

UYGULAMAYI İNDİR

9- iNap@Work

inap_work_1

İşyerinde uyumayı sevenlerdenseniz bu uygulama tam size göre. Çalışan kişi uyurken klavye, fare, hatta burun çekme sesi çıkartan uygulama sayesinde patronunuzu kandırmaya deneyebilirsiniz. Ancak sorumluluk bize ait değildir. Uygulama iOS’a özel ve ücretsiz. Boyutu ise 7.4 MB.

inap_work_2

UYGULAMAYI İNDİR

8- Air Lock Screen

air_lock_screen_1

Ellerinizi hiç kullanmadan telefon ekranınızı kilitlemek ve açmak ister misiniz? Bu uygulama ile bu mümkün. Elinizi telefonunuzun ön kamerasının üzerinden geçirirseniz telefonunuzun ekranı kilitleniyor. Aynı hareketi tekrarladığınızda ise kilidi açılıyor. Uygulama Android cihazlara özel ve ücretsiz. Boyutu ise 5.8 MB.

air_lock_screen_2

UYGULAMAYI İNDİR

7- V for Voodoo

vforvoodoo_1

Sevmediğiniz veya kıskandığınız biri mi var? Bu uygulama sayesinde o kişinin fotoğrafını uygulamaya yüklüyorsunuz ve uygulama size bir voodoo bebeği veriyor. Bütün pis emellerinizi bu bebek üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bu bebeğe tükürme seçeneği bile var. Uygulama Android cihazlara özel ve ücretsiz. Boyutu ise 41 MB.

vforvoodoo_2

UYGULAMAYI İNDİR

6- Stalker – Secret Spy Camera

stalker_1

Gizlice fotoğraf çekmek istediğimiz zamanlar hepimizin olmuştur muhakkak. Bu uygulama sayesinde gizlice fotoğraf veya video çekerken ekranda hiçbir görüntü gösterilmiyor ve telefonunuzun ekranına bakanlar bunu anlamıyor. Uygulama hem Android cihazlarda hem de iOS platformunda çalışıyor. Google Play markette 3.23 TL’ye satılan uygulama iOS’ta $0.99. Boyutu ise 6.8-7.9 MB. iOS’ta uygulamanın ismi ise GeckoCam.

stalker_2

ANDROİD İÇİN İNDİRiOS İÇİN İNDİR

5- InstaFace

instaface_1

Bu uygulama ile istediğiniz bir fotoğrafa uygulama içerisinde yer alan hayvan resimlerinden birini montajlayabilirsiniz. Uygulama içerisinde kaplan, kedi, aslan, maymun ve kuş gibi 50’den fazla hayvan seçeneği bulunuyor. Uygulama Android cihazlara özel ve ücretsiz. Boyutu ise 10 MB.

instaface_2

UYGULAMAYI İNDİR

4- Girlfriends Manager

girlfriends_manager_1

Birden fazla kız arkadaşı olan erkekler için yapılan bu uygulama hangi kızla hangi gün buluştuğunuzu, kız arkadaşlarınızın favori renklerini, ziyaret etmeyi istedikleri yerleri, sevdiği faaliyetleri kayıt altına almanızı sağlıyor. Ayrıca uygulamadaki şifre ile bu verilere sizden başkası erişemiyor. Uygulama Android cihazlara özel ve ücretsiz. Boyutu ise 2.1 MB.

girlfriends_manager_2

UYGULAMAYI İNDİR

3- Woman Bikini Photo Suit

womanbikiniphotosuit_1

Vücudunuzun kafadan alt kısmını alıp sizi bikini giyen modellere dönüştüren uygulama ayrıca bu fotoğraflarınızı telefonunuza kaydediyor. Uygulama Android cihazlara özel ve ücretsiz. Boyutu ise 4.6 MB.

womanbikiniphotosuit_2

UYGULAMAYI İNDİR

2- I Am Rich

iamrich_1

İçinde kırmızı bir mücevher resminden başka bir şey olmayan uygulama App Store’da 1000$’a satılıyordu. 8 adet satıldıktan sonra Apple tarafından satışı yasaklandı.

iamrich_2

1- ChickOrDude

chickordude_1

Ne kadar erkek, ne kadar kadınsınız; sanırım bu uygulamayı en kolay anlatma yolu. Bu uygulama yüklediğiniz fotoğraflara 0-100 arası puan veriyor ve erkekliğinizin-kadınlığınızın derecesini gösteriyor. Bu dereceleri Facebook ve Twitter gibi kanallarda paylaşabiliyorsunuz. Uygulama Android cihazlara özel ve 0.99$. Boyutu ise 6.7 MB.

chickordude_2

UYGULAMAYI İNDİR

2 comments

 • Minha

  28 Temmuz 2015 at 00:21

  admin ben şu anda trend micro’nun antivirüs yazılımını demo olarak kullanıyorum ve oldukca memnunum.uygulama türkçe ve harika bir koruma sağlıyor. antivirüs özelliğinin yanında uygulamaları tarıyarak sizin hangi bilgilerinize eriştiğini kontrol ediyor ve bir sorun bulursa uyarıyor. dahası internet sitesinden giriş yaptıgınızda cihazınızın yerini gösteriyor hatta cihazı kilitleme,arama ve silme özelliikleride bulunuyor. uygulama şu anda biraz pahalı ancak kısa surede fiyatında indirime gidilicek. tamamen ücretsizlerde ise hepsi sistemi yoruyor ama tavsiye edebiliceğim avast ın yazılımı güzel ama en iyisi trend micro. Sizce dogru mu?

  Reply

  • Alper Sağlam

   1 Ağustos 2015 at 12:44

   Ben genel olarak antivirus programlarını kullanmaya karşıyım. Özellikle cep telefonlarında kullanılması bence çok gereksiz. Çünkü hepsi sistemi yoruyor ve pek bir işe yaradıkları söylenemez. Ancak illaki kullanmak istiyorsanız AVG sistemi en az yoranlardan biridir.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *