2015’in En İyi Android Oyunları Özel Seçim

6 Temmuz 2015AndroidTeknoloji0

en_iyi_android_oyunlari.jpg

2015 yılının en beğendiğim android oyunlarını sizin için derledim. Bunların içinde online multiplayer olanlarda var offline çalışanlarda. Ayrıca açıklama altındaki linklerden oyunun Google Play sayfasına erişebilir ve oyunu telefonunuza indirebilirsiniz.

1 – The Witcher Battle Arena

witcher_battle_arena

MOBA(Multiplayer Online Battle Arena) türündeki oyun PC’den tanıdığımız Witcher oyununun dövüş arenasını telefonlarımıza taşıyor.

Kolay ve eğlenceli oynanışı ile saatlerce oyuna bağlanıyorsunuz. Telefonlarınızdaki League of Legends veya Dota 2 oyunlarından sıkıldıysanız, bu oyun onlara çok daha iyi bir alternatif.

Google Play2 – Monument Valley

monument_valley

Ustwo Games tarafından yapılan oyun zeka-platform oyunu türünde. Oynanış süresi çok uzun olmasada başından kalkamayacağınız oyunlardan biri.

Google Play3 – Dudeski

dudeski

MS Dos ve Windows 3.1 kullananlar bu oyunu anımsayacaklardır. SkiFree adındaki oyunla eski anılarınız canlanacak. Kayakla bir dağdan aşağıya indiğimiz oyunda kızgın bir robottan kaçıyoruz.

Google Play4 – Ridiculous Fishing

ridiculous_fishing

Bu oyun da sevdiğim oyunlardan. Vlambeer  tarafından yapılmış oyun adından da anlaşılabileceği gibi tamamen saçma sapan bir oyun. Tuttuğunuz balıkları havaya attıktan sonra vurup ‘coin’ kazanmaya çalışıyoruz.

Google Play5 – Desert Golfing

desert_golfing

Adından da anlaşılabileceği gibi çöl gibi bir alanda golf oynadığımız oyun, toplam 3 renkten oluşuyor. Ancak oyun eğlenceli ve saatlerce oynanabilirlik sunuyor.

Google Play6 – 99 Bricks: Wizard Academy

99_bricks_wizard_academy

Tetris’ten esinlenilmiş oyun güzel grafikleri ve ücretsiz olmasıyla öne çıkıyor. Buz, tahta ve betondan oluşmuş bloklarla sihir gücünün etkisiyle başa çıkmaya çalışıyoruz.

Google Play7 – Super Hexagon

super_hexagon

Sinir edici oyunlardan biri olan Super Hexagon basit yapısıyla oldukça başarılı oynanabilirliğe sahip.

Google Play8 – Grim Fandango Remastered

grim_fandango

Geçtiğimiz yıl PC için çıkan Remastered sürümünün android versiyonu olan oyun hikayesiyle oldukça ilgi uyandırıcı. Hala bilgisayarda oynamamışsanız türkçe yamasıyla oynamanızı tavsiye ederim. Ancak oyun bir hayli karışık olduğu için oynarken yanınızda oyunun çözümünüde bulundurun.

Google Play9 – Crossy Road

crossy_road

Caddeden karşıya geçme oyunu olan Crossy Road, basit kontrollere sahip; ekrana dokunmak ileri zıplamayı, sola kaydırmak sola zıplamayı, sağa kaydırmakta sağa zıplamayı sağlıyor.

Google Play10 – Zombie Highway 2

zombie_highway_2

Tek yapmanız gereken arabanız ile zombileri ezmek. Gece modu, 17 farklı silah çeşidi, 6 yeni araç çeşidi ile oldukça eğlenceli bir oyun.

Google Play


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *